. سوالات متداول

سوالات متداول

ارسال سوال جدید
1. تفاوت محصولات درجه عالی و درجه یک چیست؟
کلیه محصولات چینی زرین اعم از درجه عالی و درجه یک از لحاظ نوع مواد اولیه مصرفی و فرایند تولید یکسان هستند. در مورد محصولات درجه عالی سختگیری و کنترل کیفی فوق العاده ای، فراتر از الزامات پیش بینی شده در استاندارد ملی 1164 ظروف چینی صورت می گیرد تا محصول از هر لحاظ بی نقص باشد. اما در سرویس های درجه یک ممکن است بعضا قطعاتی وجود داشته باشد که دارای عیوب بسیار کوچک و قابل اغماض باشند که در اغلب موارد برای افراد غیر متخصص قابل تشخیص نیست. در عوض سرویس های درجه یک از قیمت مناسبتری برخوردارند.
در نهایت با احترام به حقوق مصرف کنندگان جهت اطلاع کامل مشخصات از محصول خریداری شده، درجه کیفی محصول بر روی برچسب اطلاعات نصب شده در وجوه کناری کارتن آن مشخص شده است. محصولات درجه عالی با "برچسب سبز رنگ" و عبارت "درجه عالی" و محصولات درجه یک با "برچسب سفید رنگ" و عبارت "درجه یک" در یک وجه کارتن مشخص شده است. چنانچه برچسب روی کارتن محصول مخدوش یا مفقود بود از فروشنده علت را جویا شده و در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب از خرید کالا امتناع ورزید.
رنگ مارک پشت ظروف نشانه چیست؟
در گذشته مارک محصولات با درجه عالی و یک با رنگ هایی متفاوت در پشت ظروف درج می گردید. لیکن از آبان ماه سال 1400 مقرر شد رنگ مارک های محصولات چینی زرین ایران یکسان سازی گردد و لذا رنگ مارک ها لزوما بیانگر درجه کیفی محصول نخواهد بود.
مشتریان محترم جهت اطلاع از درجه کیفی محصول خریداری شده، می توانند به برچسب نصب شده بر روی وجوه کناری کارتن مراجعه نمایند. چنانچه برچسب روی کارتن محصول مخدوش یا مفقود بود از فروشنده علت را جویا شده و در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب از خرید کالا امتناع ورزند.
2. از چه مکان هایی می توان محصولات چینی زرین را خریداری نمود؟
 • محصولات چینی زرین را می توان از خانه های زرین تهران (شریعتی و ونک) و اصفهان (توحید و سیتی سنتر) و همچنین از فروشگاه اینترنتی چینی زرین و عاملین فروش معتبر در سراسر کشور تهیه نمود. توصیه ما این است که محصولات را حتماً از عاملین فروش مجاز شرکت تهیه نمایید تا جلوی سوء استفاده های احتمالی برخی افراد سودجو گرفته شود. برای پیدا کردن نزدیکترین عامل فروش چینی زرین به نمایندگی های فروش وب سایت مراجعه نمایید.
3. آیا امکان تهیه محصولات چینی زرین در خارج از کشور وجود دارد؟
 • اگرچه محصولات چینی زرین ایران به کشور های زیادی صادر می شود اما امکان موجود بودن یک محصول خاص در یک کشور/شهر خاص بعید است. برای این منظور می توان از سرویس پست های تحویل در به در استفاده کرد که طبیعتاً هزینه حمل را به نحو قابل ملاحظه ای بالا می برد.
4. آیا محصولات زرین دارای ضمانت و خدمات پس از فروش هستند؟ آیا امکان تأمین قطعات شکسته یا ناقص سرویس ها وجود دارد؟
 • بله، کلیه سرویس های تولید چینی زرین مطابق با ضمانت نامه نصب شده روی کارتن سرویس تا یک سال از تاریخ خرید ضمانت می شوند. همچنین در خانه های زرین امکان جایگزینی قطعات شکسته و یا امکان تأمین قطعات اضافه نیز(مشروط به موجود بودن در انبار ها) می باشد.
5. آیا ظروف چینی زرین برای شستشو در ماشین ظرفشویی مناسبند؟
 • محصولات چینی زرین که با طرح های طلادار یا پلاتینی تزیین شده اند، نسبت به انواع مشابه موجود در بازار از مقاومت بالاتری در برابر شست و شو برخوردارند لیکن بهتر است این ظروف کمتر در ماشین ظرفشویی شسته شوند، مگر ظروف تولید شده به روش دکور داخل لعابی (IGD).
  در ظروف تزیین شده به روش IGD (دکور داخل لعابی)، که در ایران انحصاراً توسط شرکت چینی زرین ایران تولید و عرضه می شود، لعاب مانند لایه ای شفاف و محافظ روی طرح ها و نقوش را می پوشاند که موجب درخشش فوق العاده نقوش روی ظروف می شود و همچنین مقاومت آنها را در برابر شست و شو بسیار بالا می برد، بنابراین استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه موجب آسیب دیدن نقوش آنها نخواهد شد و برای استفاده روزمره و شست و شوی مکرر در ماشین ظرفشویی کاملاً مناسبند.
6. آیا ظروف چینی بهداشتی هستند؟
 • تحقیقات متخصصین تغذیه نشان می دهد ظروف چینی بهداشتی ترین وسیله برای سرو و نگهداری مواد غذایی هستند. از میان انواع ظروف چینی، محصولات چینی زرین ایران که از نوع  چینی سخت هستند، به دلیل  دمای پخت بسیار بالا (1400 درجه  سانتیگراد) دارای صیقلی ترین سطوح  و جذب آب صفر هستند و با استفاده از فناوری IGD (دکور داخل لعابی) که مانع تماس مستقیم مواد غذایی با نقش روی ظروف می شود عملا بالاترین سطوح جهانی استاندارد کیفی و بهداشتی را به مصرف کنندگان ارائه می کند.
7. تزیین شده به روش IGD (دکور داخل لعابی) چیست؟
 • در ظروف دکور شده با این فناوری، که در ایران انحصاراً توسط شرکت چینی زرین ایران تولید و عرضه می شود، لعاب مانند لایه ای شفاف و محافظ روی طرح ها و نقوش را می پوشاند که موجب درخشش فوق العاده نقوش روی ظروف می شود و همچنین مقاومت آنها را در برابر شست و شو بسیار بالا می برد، بنابراین:
  -  استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه موجب آسیب دیدن نقوش آنها نخواهد شد و برای استفاده روزمره و شست و شوی مکرر در ماشین ظرفشویی کاملاً مناسبند.
  - استفاده از انواع بدون طلای این ظروف در مایکروفر بلامانع است.
  تزیین شده به روش IGD (دکور داخل لعابی) با ذکر عبارت زیر در پشت ظرف مشخص می گردند:
  - «Inglaze Decoration» و«Dishwasher Safe» برای طرح های طلادار
  - «Inglaze Decoration» و«Microwave & Dishwasher Safe» برای طرح های بدون طلا
  برای تزئین محصولاتی که به روش داخل لعابی با نقوش طلایی دکور شده اند، از لایه ای بسیار ضخیم از طلای 24 عیاراستفاده می شود . سپس پوششی شفاف و سخت از جنس لعاب چینی این نقوش را محافظت می کند تا شستشوهای مکرر و گذر زمان باعث فرسایش و محو شدن این نقوش نشود.
  استفاده از این روش به نقوش طلایی جلوه ای مات و رنگ طلایی بی نظیری می دهد که مشابه آن در ظروف طلادار عادی وجود ندارد به خاطر داشته باشید که محصولاتی که با طلای داخل لعابی تزئین شده اند (همانند زیور آلاتی که از طلای 24 عیار ساخته شده اند) به خاطر انعطاف پذیری زیاد طلا به راحتی و حتی از پشت لعاب خش می افتد که این مطلب خود نشانگر ضخامت زیاد نقوش طلایی به کار رفته در این محصولات است ولی موجب نگرانی از جهت از بین رفتن این نقوش نیست.
8. چگونه می توان فهمید کدام محصول چینی زرین با فناوری IGD (دکورداخل لعابی) دکور شده است؟
 • ظروف تزیین شده به روش IGD (دکور داخل لعابی) با ذکر عبارت زیر در پشت ظرف مشخص می گردند:
  - "Inglaze Decoration"  و "Dishwasher Safe" برای طرح های طلادار
  - "Inglaze Decoration"  و "Microwave & Dishwasher Safe" برای طرح های بدون طلا
9. آیا محصولات چینی زرین را میتوان داخل اجاق های مایکروفر قرار داد؟
 • به طور کلی استفاده از ظروف چینی داخل اجاق های مایکروفر بلامانع است لیکن استفاده از محصولات چینی که با طرح های طلادار یا پلاتینی تزیین شده اند، در مایکروفر ممکن است به دلیل ماهیت فلزی طلا و پلاتین به دستگاه مایکروفر یا خود ظروف آسیب برساند.
  آن دسته از محصولات ما که قابل استفاده در مایکروفر هستند با عبارت زیر در پشت ظروف مشخص شده اند : "Microwave & Dishwasher Safe "
10. چرا بعضاً قیمت محصولات چینی زرین در محل های عرضه متفاوت است؟
 • مشتری گرامی؛ خواهشمند است به هنگام خرید کالا، از فروشنده محصولات چینی زرین، فاکتوری با درج کامل مشخصات محصول شامل نام آرایه، نام پیکره، تعداد قطعات و درجه محصول را درخواست نمایید و از انطباق مشخصات روي كارتن محصول با انتخاب خود و مندرجات فاكتور فروش اطمینان حاصل کنید.
  شرکت چینی زرین ایران همواره تلاش می کند با ایجاد شفافیت از طریق تنظیم قیمت مصرف کننده و ابلاغ آن به کلیه مبادی فروش از هرگونه سوء استفاده و تضییع حقوق مصرف کنندگان جلوگیری نماید. بهترین مرجع برای آگاهی از قیمت محصولات این شرکت، فروشگاه های خانه زرین و وب سایت رسمی فروش آنلاین به آدرس zarinhome.com می باشد.
  متاسفانه همانند هر محصول محبوب دیگری ندرتاً و در برخی مبادی فروش شاهد عرضه محصولات چینی زرین با قیمت های متفاوت از قیمت مصرف کننده اعلام شده از طرف شرکت هستیم.
  بطور کلی انگیزه گران فروشی، کسب سود نامشروع و علت ارزان فروشی معمولاً ارائه کالای با درجه کیفی پایین تر و یا عدم پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
  توصیه ما این است که محصولات چینی زرین ایران را از عاملین معتبر و مورد تایید شرکت تهیه نمایید و چنانچه با تخلفی از قیمت مصرف کننده مواجه شدید مراتب را با ارائه مدرک با ما در میان بگذارید تا از طریق قانونی با این پدیده برخورد شود. برای اطلاع از نحوه تماس با ما اینجا کلیک کنید. 1. کلیه حقوق برای چینی زرین محفوظ است +